Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

W cieniu olbrzyma

W cieniu olbrzyma - okładka
Patronat medialny nad książkami Jolanty Marii Kalety sprawuje serwis TuWrocław

Powieść sensacyjna z ciekawą historią w tle. Kto interesuje się II wojną światową na pewno czytał cokolwiek o kompleksie Riese ( po polsku Olbrzym) budowanym przez Niemców w Górach Sowich na Dolnym Śląsku od 1943 roku. Akcja powieści toczy się właśnie w tym tajemniczym miejscu, ale już po zakończeniu wojny, w 1946 roku. Do małego, uroczego miasteczka, Jedliny Zdroju, przyjeżdża młoda kobieta, Antonina, mająca za sobą tragiczne, wojenne przeżycia. Ma zamiar rozpocząć życie od nowa. Z wykształcenia pedagog, otrzymuje zadanie zorganizowania Domu Dziecka w przepięknym pałacu Jedlinka, w którym podczas wojny mieściła się hitlerowska organizacja TODT. W skrytości ducha marzy, że trafi na ślad ojca, który tuż pod koniec wojny został wywieziony do pobliskiego obozu koncentracyjnego w Gross-Rosen. To właśnie więźniowie tego obozu pracowali przy budowie Olbrzyma.
Jednak w tym czasie i w tym miejscu nic nie jest proste i łatwe. W miasteczku nadal mieszka dużo Niemców, a ich stosunek do Polki jest różny – od bardzo wrogiego, do przyjaznego włącznie. Panoszą się „brygady trofiejne”, rabujące dobytek, daje się także poznać Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nie brak też zwykłych szabrowników. Po lasach myszkuje Wehrwolf, słychać strzały z karabinów maszynowych i tajemnicze wybuchy. Kierujący jego działaniami major SS Otto Hoffman, z ukrycia, łakomym wzorkiem spogląda na samotną lecz ładną i obrotną Antoninę, nową panią w pałacu. Ale nie tylko ona go interesuje. Niemcy, uciekając ukryli w pałacu skrzynie z kosztownościami. Antonina dzień po dniu zaczyna domyślać się straszliwej prawdy o wydarzeniach, które miały miejsce w pobliskich górach pod koniec wojny oraz odkrywa, kto wysługuje się oddziałom Wehrwolfu. Ta wiedza niesie dla niej śmiertelne zagrożenie.
Akcja powieści rozwija się dynamicznie i pędzi do przodu, skręca i kluczy. Czytelnik, wraz z bohaterami schodzi do owych tajemniczych, wykutych w skale bunkrów i korytarzy, których przeznaczenia jednoznacznie nie wyjaśniono do dziś. Autorka podsuwa różne, możliwe rozwiązania, pozwala snuć domysły. Zgrabnie, pomiędzy fakty historyczne, wplotła fikcję literacką.

Zobacz zwiastun W cieniu olbrzyma na You Tubie
W cieniu olbrzyma


Recenzje, opinie:

http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2017/12/w-cieniu-olbrzyma.html 

http://www.malinowskak.pl/2018/03/jolanta-maria-kaleta-w-cieniu-olbrzyma.htmlDostępna w

Autor książki

Jolanta Maria Kaleta

Jolanta Maria Kaleta

Strona autorska Jolanty Marii Kalety - przeczytaj więcejOd urodzenia (22.08.1951, Wrocław ) wrocławianka, z wykształcenia histor...

Operacja Kustosz - okładka
Lawina - okładka
Kolekcja Hankego - okładka
Wrocławska Madonna - okładka
Obcy w antykwariacie - okładka
Złoto Wrocławia - okładka
Duchy Inków - okładka
Strażnik Bursztynowej Komnaty - okładka
Testament Templariusza - okładka
RIESE tam gdzie śmierć ma sowie oczy - okładka
Pułapka - okładka

Współpracujemy z

Kultura słowa

Kultura słowa

Sigismund Eugeniusz

Sigismund Eugeniusz

Park literacki

Park literacki

datapremiery.pl

datapremiery.pl

Fundacja  Polonia Union

Fundacja Polonia Union