Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Duchy Inków

Duchy Inków - okładka

Ponad dwa wieki temu, jak głosi legenda, na zamku w Niedzicy, przed mściwymi Hiszpanami, skryła się inkaska księżniczka wraz ze złotem wywiezionym z Peru. W 1946 roku, a potwierdzają ten fakt dokumenty, pod kamiennym stopniem wiodącym do zamku górnego odkryto inkaskie kipu. Ponoć miało wskazywać miejsce ukrycia owego złota. Główny animator tego wydarzenia, wywodzący się od Inków, jak twierdził, zginął w wypadku 30 lat później  i cała sprawa poszła w zapomnienie.

       Akcja powieści „Duchy Inków” Jolanty Marii Kalety została umieszczona pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku. Na zamku trwają wówczas badania archeologiczne. Do ekipy dołącza doktor archeologii, Inka Złotnicka, która prawdziwy cel przyjazdu trzyma w głębokiej tajemnicy. Osiągnięciami archeologów interesuje się przybyły z Peru rewolucjonista, Komandante Eudardo. Władze PRL, na polecenie Moskwy, przydzieliły mu do pomocy oficera SB, kapitana Sobola. Choć muszą działać ramię w ramię, aby zrealizować z pozoru wspólny cel, są całkowicie od siebie różni, co prowadzi do licznych konfliktów. Peruwiańczyk dopatruje się przyczyn niepowodzeń w działaniach inkaskich duchów i rzucanych przez nich klątwach, zaś kapitan zarzuca mu zacofanie i uleganie zabobonom. Z czasem będzie musiał zrewidować swoją opinię, ale wówczas będzie już za późno.

      W tej chwytającej za serce, barwnej opowieści, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji,  autorka prowadzi Czytelnika poprzez zamkowe zakamarki, wiedzie tatrzańskimi szlakami, płynie z nim tratwą po Dunajcu, aby na koniec wylądować na Wyspie Słońca na Jeziorze Titicaca i pokłonić się świętej skale Chincana.

DUCHY INKÓW

Recenzje, opinie:


http://moznaprzeczytac.pl/duchy-inkow-jolanta-maria-kaleta/

http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2014/03/jolanta-maria-kaleta-duchy-inkow.html

http://autorzy365.pl/ksiazka/3922/duchy-inkow 
http://wirtualnaksiazka.blogspot.com/2015/06/duchy-inkow-jolanta-maria-kaleta.html 
 
Dostępna w

Autor książki

Jolanta Maria Kaleta

Jolanta Maria Kaleta

Strona autorska Jolanty Marii Kalety - przeczytaj więcejOd urodzenia (22.08.1951, Wrocław ) wrocławianka, z wykształcenia histor...

Operacja Kustosz - okładka
Lawina - okładka
Kolekcja Hankego - okładka
Wrocławska Madonna - okładka
Obcy w antykwariacie - okładka
W cieniu olbrzyma - okładka
Złoto Wrocławia - okładka
Strażnik Bursztynowej Komnaty - okładka
Testament Templariusza - okładka
RIESE tam gdzie śmierć ma sowie oczy - okładka
Pułapka - okładka

Współpracujemy z

Subiektywnie o książkach

Subiektywnie o książkach - recenzje

Świat książek i ja

Świat książek i ja

Królowa moli

Królowa moli

Czytadełko

Czytadełko

Recenzje Agi

Recenzje Agi