Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat

Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat - okładka

Czym jest miłość, przyjaźń i wzajemna akceptacja oraz tolerancja wobec orientacji seksualnej? To tematyka jaką w książce porusza autor. Przedstawia losy pierwszoklasistów z Kaliskiego liceum, którzy stanęli przed trudnym wyborem jaki przyniosło im życie. To z czym przyszło im się zmierzyć, nad czym musieli nauczyć się panować i czego musieli doświadczyć, opisuje autor książki. Głównymi bohaterami jest szóstka przyjaciół Piotr, Łukasz, Marta, Patryk, Karolina i Patrycja – każde z nich staje przed trudnym wyborem.

W książce nie brak różnych ciekawych opisów sytuacji, miejsc i zdarzeń, które zostawiają na bohaterach ślad. Młodzi ludzie dokonują różnych nie zawsze prostych i odpowiednich wyborów. Nie zawsze w ich życiu dzieją się tylko te miłe chwile. Szczególne piętno zostawia w nich pewne tragiczne wydarzenie. Książka opisuje życie szkolne ale i osobiste, każdego z przyjaciół. Sytuacje jakie mają miejsce, niewątpliwie ukażą nam świat ludzi młodych, ich słabości, zdarzenia wpływające na ich przyszłość oraz to czym się kierują podejmując decyzje.

Przyjaźń o jakiej pisze autor jest w książce opisana bardzo charakterystycznie.  Cały czas w książce coś się dzieje, przez to jest ona bardzo interesująca, a czytelnik czyta ją z zapartym tchem. Istotą książki jest natomiast to w jaki sposób ludzie, w tym także bohaterowie książki postrzegają inność w tym wypadku odmienność seksualną. Jaki jest mój stosunek do homoseksualistów? Czy potrafię zaakceptować ich odmienność? Co zrobię jeśli będzie tutaj chodziło o mojego przyjaciela?

Dostępna w

Autor książki