Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka - okładka
Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka to zestaw opowiadanych wierszem historyjek, najczęściej o egzotycznych dla polskiego dziecka zwierzętach. Spotkamy się więc z fenkiem, zwierzątkiem przypominającym małego pieska. Fenki żyją na pustyni i są aktywne nocą, posiadają też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się im przy budowie norek. W swoisty sposób autorka opisuje też bardziej znanych przedstawicieli afrykańskiej fauny: wielbłądy, kozy, osły, hipopotamy, czy kameleony. Wiersze są pełne przyjaznego ciepła, wynikającego nie tylko z osadzenia ich w afrykańskim klimacie. Ale w tomiku znajdziemy również poetyckie opisy polskiej fauny i flory. Jesień jest pełna kolorów i zapachu owoców, wiosna z kolei lśni od promieni słońca i kusi zmysły barwami oraz aromatem kwiatów. Są też i polskie zwierzęta: łoś, którego puszczyk wziął za wielbłąda, bobry, kret, wrony, pszczoły i trzmiele. Jest też krótka historia o rodzącej się przyjaźni między polską sarenką, a afrykańską gazelą.

Autorka tych wierszy jest Polką mieszkającą od wielu lat w Tunezji. Gdyby Historyjki saharyjskie… ukazały się w dwóch językach, z pewnością dostarczyłyby niezwykłych wrażeń nie tylko polskim, ale i arabskim dzieciom. Oraz, oczywiście, ich rodzicom.


Recenzje, opinie:

http://mama-filipka.blogspot.com/2015/12/historyjki-saharyjskie-i-rymowanki-dla.html

http://nhoryzonty.blogspot.de/2016/07/historyjki-saharyjskie-i-rymowanki-dla.html

Dostępna w

Autor książki

Maria Magdalena Boukef

Maria Magdalena Boukef

Maria Magdalena Boukef - autorka opowiadanych wierszem historyjek o zwierzętach - "Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka"

Przygody fenka wędrowniczka - okładka

Współpracujemy z

Zapomniana biblioteka

zapomniana biblioteka

Królowa moli

Królowa moli

Czytadełko

Czytadełko

Zażyj Kultury

http://zazyjkultury.pl

Poligon domowy

Poligon domowy