Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Kolekcja Hankego

Kolekcja Hankego - okładka

"Kolekcja Hankego" to powieść, w której wątek sensacyjny przeplata się z miłosnym. Jest to druga powieść autorki Jolanty Marii Kalety. Wcześniejsza - „W cieniu Olbrzyma” ukazała się drukiem w kwietniu 2012. Kolekcja Hankego to cenna kolekcja obrazów z Dolnego Śląska, stworzona przez gauleitera Dolnego Śląska Karla Hanke. Kolekcja ta powstała pod koniec wojny z dzieł wybitnych śląskich malarzy zrabowanych mieszkańcom regionu. Wśród dzieł tych znajdują się najcenniejsze obrazy śląskiego mistrza Wilmanna. Po wojnie ślad po kolekcji zaginął. Są lata siedemdziesiąte XX wieku, w muzeum we Wrocławiu pracuje młoda muzealniczka Matylda, która wpada na trop kolekcji. Dzieje się to w trakcie nocnego dyżuru spowodowanego groźbą podpalenia muzeum. Trop do kolekcji wiedzie przez różne zakamarki Dolnego Śląska. Matylda wyrusza śladem kolekcji odwiedzając zamki, kościoły i wszelkie miejsca mogące przybliżyć ją do miejsca ukrycia kolekcji Hankego. Matylda pragnie przywrócić słynną kolekcję do powszechnego użytku w muzeum ale tutaj napotyka na przeszkodę w postaci szajki złodziei i handlarzy dzieł sztuki. Szajka jest dobrze zorganizowana i ma na swoim koncie już niewykryte przestępstwa. Nic w tym dziwnego skoro w jej szeregach znajduje się nie tylko pracownik muzeum ale i milicjant. Matylda wyrusza tropem nie tylko obrazów ale i tropem podejrzanych osób. Dowiaduje się że obrazy giną za granicą, trafiają bowiem do Niemiec Zachodnich. Matylda nie tylko zajmuje się tropieniem obrazów i przestępców, wzbudza także szerokie zainteresowanie wśród płci przeciwnej. W początku książki jej dotychczasowa miłość właśnie przechodzi do przeszłości ale wkrótce Matylda odnajduje nową miłosną fascynację. Powieść obfituje w intrygujące wydarzenia i zwroty akcji jest w niej miejsce na wątki miłosne. Zawiera wszystko co potrzebne jest w dobrej powieści.

Kolekcja Hankego

Recenzje, opisy: 
http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/06/jolanta-maria-kaleta-kolekcja-hankego.html

http://cowewroclawiu.pl/powiesci-o-dolnym-slasku-maria-kaleta/

Dostępna w

Autor książki

Jolanta Maria Kaleta

Jolanta Maria Kaleta

Strona autorska Jolanty Marii Kalety - przeczytaj więcejOd urodzenia (22.08.1951, Wrocław ) wrocławianka, z wykształcenia histor...

Operacja Kustosz - okładka
Lawina - okładka
Wrocławska Madonna - okładka
Obcy w antykwariacie - okładka
W cieniu olbrzyma - okładka
Złoto Wrocławia - okładka
Duchy Inków - okładka
Strażnik Bursztynowej Komnaty - okładka
Testament Templariusza - okładka
RIESE tam gdzie śmierć ma sowie oczy - okładka
Pułapka - okładka

Współpracujemy z

Zapomniana biblioteka

zapomniana biblioteka

Recenzje Silvany

Recenzje Silvany

Zapiski spod poduszki

Zapiski spod poduszki

Nowe horyzonty

http://nhoryzonty.blogspot.com

Kulturalne rozmowy

Kulturalne rozmowy