Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć

CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć - okładka
„CHWILE. Część pierwsza. Kurza pamięć” Wiesława Trawy to pełna ciepła opowieść o czasach, których już nie ma i modelu rodziny, który we współczesnych czasach chyba też przechodzi do historii... To opowieść o rodzinie, gdzie więzy krwi są bardzo ważne, od której nie chce się uciekać nawet wtedy, gdy nie wszystko pomyślnie się układa.

Autor opisuje swoich najbliższych z perspektywy własnych przeżyć, dzięki czemu każdą osobę poznajemy z osobna, z charakteru, poglądów czy wrażliwości. Budowa tej opowieści przypomina malarstwo impresjonistyczne. Obrazy są zlepione z plamek „fleszy”, które układają się w pełen ciepła obraz familii. Opowieść jest umiejscowiona na Ziemiach Odzyskanych w okresie od końca II wojny światowej do lat 70. W tle bardzo rzadko, ale pojawiają się aluzje polityczne, komentarze nie tylko do panującego wówczas systemu politycznego, ale i postaw ludzi, czasami oportunistycznych, czasami zbuntowanych, jednak najczęściej próbujących się z tą rzeczywistością jakoś ułożyć.

Recenzje i opinie

http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=1017607

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-napisana-holdzie-dla-wartosci-rodziny/

http://ksiazkanaprezent.info.pl/2017/02/28/opowiesc-o-sile-rodzinnych-relacji/

http://autorzy365.pl/non-omnis-moriar-dla-naszych-rodzicow-wywiad-z-wieslawem-trawa_a4949

https://agi30m.blogspot.com/2017/07/kurza-pamiec.html

Dostępna w

Autor książki