Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Jerozolima. Miasto Boga

Jerozolima. Miasto Boga - okładka
„Jerozolima. Miasto Boga", to jedyny w swoim rodzaju przewodnik z elementami reportażu i dokumentu. Ewelina Rubinstein zaprasza czytelników do Jerozolimy. Miasta Bogów, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim.

Odwiedzając Izrael, nie wypada pominąć w swych turystycznych planach Jerozolimy, nie dlatego, że jest to stolica tego pięknego państwa, ale dlatego, że jest to miejsce pod każdym względem niezwykłe. To właśnie w Jerozolimie świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim, więc właśnie tutaj zdołamy odnaleźć odpowiedzi na pytania: dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie?

Autorka, Ewelina Rubinstein oddaje w ręce czytelników poradnik niezwykły. Połączenie elementów reportażu, wywiadu, dokumentu oraz opatrzenie całości doskonałymi zdjęciami, pozwoliło stworzyć unikalną całość.

Książka „Jerozolima. Miasto Boga" pozwoli nam zwiedzić Jerozolimę, i dostrzec jej architektoniczne piękno, ale przede wszystkim poczuć unikalny klimat i atmosferę naznaczonego różnicami miasta. Autorka poruszyła wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.


KSIĄŻKA W SPRZEDAŻY NA  - http://tylkorelaks.pl/606-jerozolima-miasto-boga-9788379006908.html 


Recenzje, opinie:

https://bachorski.wordpress.com/2016/11/03/ewelina-rubinstein-jerozolima-miasto-boga-czyli-kiedy-przewodniki-nie-nudza

http://pl.blastingnews.com/kultura/2016/10/jerozolima-miasto-boga-przewodnik-po-swietym-miescie-001180103.html

http://www.globtroter.pl/artykuly/3597,izrael,jerozolima,,miasto,boga,,ewelina,rubinstein,,,recenzja,.html

http://atociwynalazek.blogspot.com/2016/11/jerozolima-miasto-boga-ewelina.html

http://zkamerawsrodksiazek.pl/jerozolima-miasto-boga-recenzja

https://krychawachaksiazki.blogspot.com/2016/12/preludium-czyli-jerozolima-miasto-boga.html

http://rudabiblioteczka.blogspot.de/2018/02/ewelina-rubinstein-jerozolima-miasto.html?


Dostępna w

Autor książki

Ewelina Rubinstein

Ewelina Rubinstein

dziennikarka i prawniczka, urodzona w Zgorzelcu. Ukończyła studia prawnicze w Warszawie i tam stawiała swoje pierwsze kroki jako...

Nina, prawdziwa historia - okładka
Niczyj. Prawdziwe oblicza bezdomności - okładka