Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Zapowiedziane szczęście

Zapowiedziane szczęście - okładka
„Zapowiedziane szczęście” to autobiografia Jana Melerskiego, opowiadająca historię jego życia – od dnia narodzin, 1 stycznia 1940 roku – do czasów obecnych.

Jan urodził się w tak zwanym „czepku” i zabierając nas w podróż przez swoje życie próbuje dowieść, że dzięki tym niezwykłym narodzinom, jego życie przepełnione było niezwykłymi przypadkami, które zawsze miały szczęśliwe zakończenie. Dzień narodzin to trudny czas dla kraju i wszystkich Polaków – trwa II wojna światowa. Jan, oraz jego matka i starszy brat próbują wieść normalne życie w cieniu bombardowań i oczekiwaniu na wieści od ojca rodziny, który został pojmany i wywieziony do obozu jenieckiego. Przychodzi w końcu dzień, w którym ojciec powraca i rodzina próbuje normalnie żyć.

Chłopiec przetrwał ten trudny czas i wyrósł na bystrego, choć czasami niezbyt grzecznego młodzieńca. Wychowywany przez wymagających rodziców, Jan nabywa wiele cech, które niejednokrotnie pomagają mu w życiu. Po wojnie kształci się, zdobywa różnorodne doświadczenia i jako dorosły już mężczyzna, układa swoje życie. Zakochuje się, zakłada rodzinę, rozpoczyna pracę. Z pozoru zwyczajne życie, takie jak wielu z nas, jednak fakt, że „urodził się w czepku” jest nie raz przywoływany we wspomnieniach.

Autor niejednokrotnie wspomina, że szczęście którego doświadczał i doświadcza nadal, dzieje się za sprawą „czepka”. Czy faktycznie miało to aż taki wpływa na życie bohatera? Czy to zwykłe porzekadło ma jednak jakąś magiczną siłę?


Książka w sprzedaży na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/zapowiedziane-szczescie

https://bonito.pl/k-1796736-zapowiedziane-szczescie


Recenzje, opinie:

https://kulturalnamysz.blogspot.com/2017/08/zapowiedziane-szczescie-jan-melerski.html

https://cosnapolce.blogspot.com/2017/09/zapowiedziane-szczescie-jan-melerski.html

http://dlalejdis.pl/artykuly/zapowiedziane_szczescie_recenzja

http://mojerecenzjeksiazek.blog.onet.pl/2017/08/30/zapowiedziane-szczescie

Dostępna w

Autor książki

Jan Melerski

Jan Melerski

Całe życie związane z książkami, ale nie z pisaniem ich, tylko z czytaniem. Oprócz poważnie traktowanej nauki, która dawała szan...

Fatalny turnus - okładka