Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Życie na próbę

Życie na próbę - okładka
„Życie na próbę” Emilii Becker to refleksyjna opowieść o młodej kobiecie, która dostała od losu niezwykłą szansę, by przeżyć dwie wersje swojego życia, a następnie wybrać jedną z nich. Wrażliwą romantyczkę, Lilkę, poznajemy, gdy staje na rozstaju dróg. Nie wie jeszcze, na czym jej w życiu zależy. Na miłości? Zadowoleniu wszystkich? Tytułach naukowych? Dlatego waha się, czy wybrać życie u boku skromnego i opiekuńczego Krzysia, którego kocha, czy też obiecującego naukowca, Wiktora, którego wymarzyli sobie dla niej rodzice.

Lilka, jedynaczka z profesorskiego domu, liczy się ze zdaniem rodziców. To za ich namową postanowiła pisać doktorat, choć wcześniej pragnęła zostać powieściopisarką. Na seminarium doktoranckim odkrywa temat, którym chciałaby się zajmować: o książkach zbudowanych jak labirynt, w których czytelnik wybiera sam ścieżkę lektury. Promotor poleca jej przeczytanie Ogrodu o rozwidlających się ścieżkach Borgesa. W egzemplarzu bibliotecznym, na kartce z zagiętym rogiem Lilka znajduje podkreślone przyciśniętym ołówkiem zdanie o niesamowitej książce Ts’ui Pena, w której każde miejsce jest punktem wyjścia dla innych rozwidleń. Lilka czyta to zdanie kilkakrotnie i zastanawia się, co by było gdyby dało się przeżyć życie na próbę; sprawdzić, co wydarzy się w każdej wersji życia, a następnie wybrać. Los nieoczekiwanie spełnia jej życzenie.

Otrzymuje szansę, by przeżywać, na przemian, obie wersje życia na próbę. Za każdym razem, gdy jedno życie staje się nie do zniesienia, Lilka zostaje przeniesiona we śnie do drugiego. Po przebudzeniu w nowym życiu, zapomina o poprzednim. I tak kilka razy, aż do momentu, gdy przestanie się wahać.

Wypowiadając życzenie, Lilka naiwnie oczekiwała, że wybór będzie prosty, a jedno życie okaże szczęśliwe. Tymczasem, w każdej wersji losu przeplata się dobro i zło. W jednym życiu zostaje zaskoczona macierzyństwem, w drugim daje sobie czas, by do niego dojrzeć. Gdy jednak decyduje się na dziecko, okazuje się, że ciężka choroba męża to uniemożliwia. W jednym życiu brakuje jej pełnej rodziny, w drugim — małżeńskiego ciepła. Tu — zostaje powieściopisarką, tam — przytłoczona codziennością zapomina o tym, że kiedykolwiek pisała. Nie docenia w jednym życiu tego, o czym marzy w drugim.

Którą wersję losu wybierze Lilka i czy zrozumie, co jest w życiu ważne? Odpowiedź w „Życiu na próbę” — powieści Emilii Becker, która ukazała się nakładem wydawnictwa Psychoskok.


Ebook w sprzedaży na stronie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-na-probe

http://www.ebooki123.pl/zycie-na-probe_p717


Recenzje i opinie:

https://cosnapolce.blogspot.com/2017/09/zycie-na-probe-emilia-becker.html

https://ksiazkimaleiduze.blogspot.com/2018/06/zycie-na-probe-recenzja.html?


Dostępna w

Autor książki

Emilia Becker

Emilia Becker

Emilia Becker, autorka książki "Życie na próbę".