Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Granica rzeczywistości

Granica rzeczywistości - okładka
Para szkicowych postaci zostaje umieszczona w neutralnej scenerii niedookreślonej geograficznie, brak też widowiskowych zwrotów akcji. Na mdłym tle codzienności wszystko, co ważne rozgrywa się w umyśle, poza rzeczywistością. Spod ozdobnej warstwy słów wysuwa się ich złowroga semantyka: troska brzmi tandetnie, obojętność jest już wyzwiskiem, a niechęć aktem agresji.

Uczeń liceum, Ponazwisku, ma na siebie pomysł - nie najciekawszy z punktu widzenia rówieśników i autorytetów. Woli spontaniczność i ulotne wrażenia od rozsądku i stabilności. Jest bezwzględny wobec narcystycznych słabostek człowieka. Wyjściem byłaby dla niego samotność, gdyby nie niezbywalna potrzeba zrozumienia. Dziwaczny nastolatek Rajon w jego imieniu atakuje napierające normalizujące siły społeczeństwa, w jakim się znalazł.

Czy nie bez nadziei na sukces próbuje podważać społeczne standardy i stare, wszystkim znane wady ludzkie, z którymi nie dało sobie rady wielu przed nim? W walce o własne zdanie Rajon jest sam, przyjazne mu dusze pozostają jedynie obserwatorami. Natomiast jego przeciwnicy nie zamierzają pozwolić zachwiać swojej pozycji. Chociaż chłopakowi nie wystarcza sił, żeby odparować ciosy, może odroczyć w czasie ich efekty na własną psychikę. Jakie jednak są granice wytrzymałości? Co się stanie, kiedy bagażu jest za wiele, by wciąż stać na nogach?

Ebook w sprzedaży na stronie:

http://www.ebooki123.pl/granica-rzeczywistosci_p719

Dostępna w

Autor książki

Anna Wodzicka

Anna Wodzicka

Anna Wodzicka, autorka "Granicy rzeczywistości".