Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego

Iluminacja Wieku Młodością Zroszonego - okładka
Iluminacja Wojciecha Noszczyka to tekstowe odbicie rzeczywistości, którą rządzi – wedle słów bohatera dzieła – chuć. Już sama ta patronująca utworowi teza odsyła nas do bogatej tradycji kulturowej – czytelnik od razu zestawia Iluminację z tezami Weiningera czy Schopenhauera, tekst Wojciecha Noszczyka nie jest jednak tylko prostą transpozycją tychże. Główny bohater obrazuje prymitywizm związków erotycznych, a cała relacja stoi niejako ponad tradycyjnie ujmowaną etyką. Postać ta wyraziściej niż inni ujmuje rzeczywistość, widzi więcej niż inni, staje się swoistym prawodawcą immoralistycznej, surowej filozofii. Z bezlitosną ironią obrazuje relacje damsko-męskie w wycinku parafabularnym, samym nim jednak także w końcu zaczyna władać erotyczna obsesja. Dzieło Wojciecha Noszczyka przeradza się w swego rodzaju manifest, obfituje w wizje fantastyczne, nienawiść staje się siłą napędzającą tekst. I tylko do czytelnika należy przesądzenie, czy Iluminacja to tekst pisany na serio, czy może jest to zgrabny pastisz.

Książka dostępna w sprzedaży:
http://www.psychoskok.pl/produkt/iluminacja-wieku-mlodoscia-zroszonego

Opinie i recenzje:
https://zatrzymachwileulotne.blogspot.com/2018/02/kto-nie-boi-sie-prawdy-iluminacja-wieku.html

Dostępna w

Autor książki

Wojciech Noszczyk

Wojciech Noszczyk

Wojciech Noszczyk – ur. 1985r. z zamiłowania amator pióra oraz fortepianu; z wykształcenia i powinności projektant konstrukcji b...