Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Poznaj, aby uwierzyć. Liturgia Mszy Świętej

Poznaj, aby uwierzyć. Liturgia Mszy Świętej - okładka
„Poznaj aby uwierzyć – liturgia mszy świętej” to e-book powstały aby przedstawić i przybliżyć wszystkim wiernym liturgię mszy świętej. Nie każdy wierny kościoła katolickiego wystarczająco dobrze orientuje się w obrzędach i symbolice zawartych w trakcie sprawowania mszy świętej, dlatego autor Lech Gardocki spróbował rozpropagować wiedzę na temat mszy świętej. Ta elektroniczna książka jest także świetnym prezentów dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej, właśnie z wyżej wymienionego powodu czyli przybliżaniu liturgii mszy świętej. Bardzo ważnym składnikiem mszy jest oczywiście eucharystia i przystępowanie do komunii świętej przez wiernych. Jest zatem rzeczą niezmiernie ważną aby dobrze zrozumieć celebrację eucharystyczną i symbolikę komunii świętej. Z przewodnika Lecha Gardockiego „Poznaj aby uwierzyć” chodzi oczywiście o to żeby pogłębić nie tylko wiedzę ale i wiarę. Bo wierni którzy dobrze rozumieją mszę świętą i jej symbolikę mogą doskonalej przeżywać całą liturgię i doznać wzmocnienia swojej osobistej wiary. Z przewodnika dowiemy się że liturgia mszalna dzieli się zasadniczo na liturgie słowa i liturgię eucharystii. Liturgia słowa to Słowo Boże, które jest obecne w czytaniach z Pisma Świętego. Czytań dokonuje się ze specjalnego miejsca czyli ambony, która obecnie znajduje się obok ołtarza. W trakcie mszy mogą być dwa lub trzy czytania a ostatnie czytanie jest zawsze ewangelią. Te i inne ciekawe rzeczy zawarte są w książce a całość jest bogato ilustrowana.
Poznaj, aby uwierzyć. Liturgia Mszy Świętej

Dostępna w

Autor książki

Lech Gardocki

Lech Gardocki

Autor przewodnika po rzymskokatolickiej mszy świętej Poznaj aby uwierzyć. Liturgia mszy św.Poznaj aby uwierzyć. Liturgia mszy św...