Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Życie pozapsychotropowe

Życie pozapsychotropowe - okładka
Myśli samobójcze, wyalienowanie i depresja. Choroba afektywna dwubiegunowa. Kilka nieudanych terapii.

Tak wygląda świat 30-letniego Karola. Za namową lekarza prowadzi dziennik, opisując przeżycia z dzieciństwa. Mówi o swoich marzeniach i lękach. Każdy dzień dla chłopaka to odkrywanie swojej koszmarnej i przerażającej świadomości. Próbuje znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania, dlaczego zachorował? Czy powodem był ojciec-rozwodnik, który nienawidził matki Karola, czy może babcia chora na Alzheimera, z którą chłopak mieszkał przez kilkanaście lat?

Za namową swojej partnerki przestaje brać leki. Dziewczyna bowiem utwierdza go w przekonaniu, że to one wywołały chorobę, a bez nich będzie czuł się lepiej. Chłopak ląduje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie bez cenzury opisuje panującą tam znieczulicę.

Bohater uchyla nam drzwi do świata, o którym raczej nie mówimy, którego nie rozumiemy i którego się boimy. Na oddziale zamkniętym, groteska miesza się ze smutkiem i żalem, zupa pomidorowa jest bez pomidorów, terapia odbywa się w palarni, a leczenie polega na przymusie.

Czy Karolowi uda się odnaleźć nadzieję, równowagę psychiczną i w miarę normalnie żyć?

Tekst dla osób, które chcą zagłębić się w świat osoby chorej na depresję oraz poznać mechanizmy jej działania. Dowiedzieć się jak działają szpitale psychiatryczne w Polsce i jak zdrowe jednostki postrzegają osoby z chorobą afektywną dwubiegunową. Książka wzbudzająca wiele emocji i nakłaniająca do przemyśleń.

”Czyta się bardzo płynnie, czując bohatera i utożsamiając się z nim. Porównałabym styl Karola do jednego ze świetnych amerykańskich pisarzy – Charlesa Bukowskiego. Jest to zdecydowanie świetna podstawa do napisania scenariusza, a dla mnie temat ciekawy i bardzo osobisty. Brawa dla Autora za odwagę pokazania swojego wnętrza” Katarzyna Jungowska, reżyser


Książka dostępna tylko w wersji e-book. http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-pozapsychotropowe/ 

http://www.ebooki123.pl/zycie-pozapsychotropowe_p1001


Recenzje, opinie:

https://www.instagram.com/p/Bs0ipiPhVM_/

https://www.instagram.com/p/Bs0qRk6FHoN/

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4875289/zycie-pozapsychotropowe/opinia/49866285#opinia49866285

https://rozchelstanaowca.pl/2019/01/zycie-poza-psychotropowe-karol-naubauer/ 

https://www.instagram.com/p/BtD6P43BQod/ 

https://www.instagram.com/p/BtqL2QehNUP/

https://www.instagram.com/p/BtjTzY4Bw49/

https://www.instagram.com/p/BvEt9kZl3Ef/
https://czytamduszkiem.blogspot.com/2019/03/karol-neubauer-zycie-pozapsychotropowe.html

Dostępna w

Autor książki

Karol Neubauer

Karol Neubauer

Karol Neubauer, autor książki "Życie pozapsychotropowe", wzbudzającą wiele emocji i nakłaniającą do przemyśleń. zajrzyj na stron...