Wyprawa Gniewomira

Książka, w której fikcja literacka łączy się z wydarzeniami historycznymi. Druga część przygód Oliego Egilssona znanego jako Gniewomir.
Poprzednia część „Ścieżka Gniewomira” skupiała się na pierwszych dwudziestu latach życia wojownika. „Wyprawa Gniewomira” krąży wokół dorosłych lat jarla i jego wyprawie do odległych krain. Pełna niespotykanych przygód opowieść przybliża, jak wyglądało życie w XI wieku.
Bohater przenosi się na tereny słowiańskie z rodzinnej Skandynawii, gdzie poznaje Welewitkę. Zasłużony u księcia Bolesława i służący mu wiernie, w wyniku rozkazu przenosi się na wybrzeże, gdzie zakłada gród zwany Gniewogardem. Od tej pory jarl skupia się głównie na pracy i rodzinie, która stale się powiększa. Spokój zaburza jednak przyjazd tajemniczego handlarza, Odinara Otarssona, a następnie wyprawa na Bornholm w celu pojmania brata Egilssona. Po powrocie jarl dowiaduje się, że jego ukochana Welewitka została porwana i wywieziona na wyspę piratów nieopodal Czarnego Lądu. Czy Gniewomirowi uda się odzyskać miłość swojego życia? Jakie trudy w podróży napotka wojownik i jego załoga?
Książka w sprzedaży na stronie:
http://tylkorelaks.pl/785-wyprawa-gniewomira-9788381192767.html
http://www.psychoskok.pl/produkt/wyprawa-gniewomira/
Recenzje i opinie:
https://www.zpiorem.pl/2019/01/wyprawa-gniewomira-piotr-skupnik.html
https://atramentowomi.blogspot.com/2019/02/wyprawa-wikingow.html
https://sztukater.pl/ksiazki/item/29722-wyprawa-gniewomira.html
http://www.sladamihistorii.pl/2020/04/10/recenzja-ksiazki-wyprawa-gniewomira/