Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Gra, w której żyjemy

Gra, w której żyjemy - okładka
Czy nasz świat, ten w którym żyjemy i który jako tako znamy, został wygenerowany przez program komputerowy? 

Piotr Kelar przedstawia dowody na to, że tak właśnie jest, i daje do zrozumienia, iż dla człowieka to wcale nie musi być zła wiadomość. Za przewodników w wędrówce po labiryncie, w jakim się prawdopodobnie znajdujemy, wybrał dwie znaczące i raczej godne zaufania postaci: Kartezjusza i Tolkiena. 

Autor książki poszukuje dowodów na potwierdzenie hipotezy, według której nasz świat jest w rzeczywistości komputerową symulacją, lub mówiąc prościej: komputerową grą w życie. Hipoteza ta cieszy się zainteresowaniem w środowiskach naukowych, a także paranaukowych i w popkulturze. Książka porusza kwestie związane z teoriami spiskowymi oraz przedstawia wizję świata spoza „gry”. 

Piotr Kelar na kartach swojej książki przypomina filozoficzne pytanie: Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)? Skłania w ten sposób do zastanowienia się, czy żyjemy w świecie, który jest grą, czy w grze, która udaje świat. Może nawet mamy wybór – być tu albo tam. 

 Patronat nad książką objęli: Książkowe wino, InfiniFable, Aleksandra Wołoszka blog, Czytam duszkiem – blog literacko-kulturalny, Siedem_uśmiechów by Aleksandra Tłuścik 
Książka dostępna w przedsprzedaży na
http://tylkorelaks.pl/810-gra-w-ktorej-zyjemy-9788381193214.html

Recenzje, opinie:

https://ksiazkowewino.blogspot.com/2019/03/gra-w-ktorej-zyjemy-piotr-kelar-wyd.html

https://www.instagram.com/p/BvueJONhE6t/

https://swiatyalternatywne.blogspot.com/2019/04/czy-matrix-istnieje-naprawde-piotr.html

https://rozchelstanaowca.pl/2019/04/gra-w-ktorej-zyjemy-piotr-kelar/

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/05/470-gra-w-ktorej-zyjemy.html

https://www.instagram.com/p/BxnWV_UCNjc/
https://www.instagram.com/p/BzK5EeBoE4v/

Dostępna w

Autor książki

Piotr Kelar

Piotr Kelar

Piotr Kelar urodzony 23 kwietnia1986 roku w Lęborku (woj. pomorskie), do 20 roku życia mieszkający w Łebie. Absolwent studi...