Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Nieparzyści

Nieparzyści - okładka

Eliza Segiet lirycznym piórem pisze o cienkiej granicy między katem a ofiarą. O nieludzkim bestialstwie oraz sile woli przetrwania. Poświęca uwagę Naznaczonym – Żydom, którzy podczas II wojny światowej toczyli nieustanną walkę o kolejny dzień życia.

Autorka chce wyrazić to, co niewyrażalne w sposób wymowny, zamierzenie chłodny. Stawia pytania, na które często nie ma odpowiedzi. A są to pytania związane z kwestiami najważniejszymi, bo dotyczącymi ludzkiej egzystencji, sensu istnienia – sensu bycia w świecie skażonym przez cierpienie i zło.

Krakowska poetka pokazuje tę refleksyjną naturę rzeczywistości, której czas i trwanie zapętla się w kole uniwersalnych konstatacji. ,,Nieparzyści” to lektura poruszająca zarówno umysł, jak i serce, aforystyczna i pozbawiona zbędnej ,,poetyckiej waty”. Jak kwituje to Ignacy S. Fiut

,,Czytając kolejne utwory w tym tomiku, można odnieść słuszne wrażenie, że poetce chodzi przede wszystkim o pewien egzystencjalny rachunek zbiorowego sumienia ludzi; o to, by nie zapominali na czym polega ich ludzki sposób życia i urzeczywistniania, jakich domagają się wartości”.


Książka w sprzedaży na stronie: 

http://tylkorelaks.pl/813-nieparzysci.html


Recenzje, opinie:

http://dlalejdis.pl/artykuly/nieparzysci_recenzja 

https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2019/06/nieparzysci-eliza-segiet.html

https://czytamduszkiem.blogspot.com/2019/10/eliza-segiet-nieparzysci-z-wydawnictwa.html 

https://sztukater.pl/ksiazki/item/33011-nieparzysci.html


Dostępna w

Autor książki

Eliza Segiet

Eliza Segiet

Eliza Segiet – absolwentka studiów magisterskich Wydziału Filozofii, studiów podyplomowych – Wiedza o Kulturze i Filozofia, Pra...

Bezgłośni - okładka
Bardziej być - okładka
Zmyślenia - okładka
Przebudzenie - okładka