Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Zaczarowany księżyc

Zaczarowany księżyc - okładka
Rola bajek w życiu i poznawaniu świata przez najmłodszych jest niezwykle ważna. Bajki uczą, bawią, pomagają radzić sobie z problemami. Zaczarowany księżyc zaprasza dzieci do snu poprzez swoje ciepłe, kolorowe, przynoszące spokój i ukojenie bajki.

Bohaterami wierszyków są przedmioty codziennego użytku jak mydełko, szczoteczka do zębów, lampka, dywanik, podusia czy kocyk. Jest tam misio Przytulanka i zaczarowany księżyc. Są niewidzialne duszki i zielone żabki. Wiatr śpiewa kołysankę, mama gra na okarynie, kotki mruczą, gdy nadchodzi noc. A wszystko po to, by ukołysać maluchy do snu.

Rytm i rym wierszyków wprowadza harmonię, spokój, wycisza – ale przede wszystkim spełnia rolę dydaktyczno -wychowawczą, rozwija zdolności do poznawania otaczającego świata, stawiania hipotez.

Zachęca dzieci do wykonywania codziennych obowiązków i utrzymywania higieny, opowiadając o czynnościach i przedmiotach codziennego użytku, zwierzętach, zjawiskach przyrody. Uczy empatii. Zachęca do słuchania muzyki, podkreślając jej walory. Pokazuje, jak ważny jest właściwy klimat do wypoczynku i rozwoju.

Zaczarowany księżyc to zbiór 15 rymowanek dla najmłodszych, dzięki którym dziecko wycisza się, przyswaja wiedzę, nabywa umiejętności i rozwija postawy.Książka dostępna w sprzedaży http://tylkorelaks.pl/821-zaczarowany-ksiezyc.html


Recenzje, opinie:
https://rozchelstanaowca.pl/2019/06/zaczarowany-ksiezyc-joanna-sztorman/

https://patriseria.blogspot.com/2019/06/wydawnictwo-psychoskok-joanna-sztroman.html

https://sztukater.pl/ksiazki/item/28318-zaczarowany-ksiezyc.html


Dostępna w

Autor książki

Joanna Sztroman

Joanna Sztroman

Joanna Sztroman – animator kultury, pedagog, socjoterapeuta, nauczyciel przedszkolny, społeczny kurator sądowy, członek TPD, a p...

Psotne nutki - okładka