Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

One

One - okładka

„One” to opowieść o trzech pokoleniach kobiet, kobiet o różnych priorytetach i osobowościach, które dzieli zbyt wiele przemilczanych spraw. W rodzinie trzeba ze sobą rozmawiać, milczenie czasem bardziej szkodzi niż pomaga, a tajemnice prędzej, czy później wychodzą na światło dzienne. Znaną prawdą jest to, że w rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. Im mocniejszą będzie się miało rodzinę tym więcej będzie się mogło osiągnąć. Otóż człowiek przede wszystkim powinien zdawać sobie sprawę z tego ile zawdzięcza swoim ukochanym rodzicom. Rodzina już od najmłodszych lat otacza nas miłością, zrozumieniem, tym wszystkim czego człowiek potrzebuje do życia. Dzisiaj bowiem przede wszystkim liczy się to żeby potrafić kochać. W dzisiejszym świecie trzeba jednak pamiętać, że choćby nie wiem co trzeba też walczyć o rodzinę ponieważ posiadanie szczęśliwej rodziny wcale nie jest takie proste. W rodzinie, bowiem też zdarzają się konflikty, zatarcia i nieporozumienia, ale to nie znaczy aby pozbywać się ludzi, którzy na skutek wypadku nagle okazują się niepotrzebni? Przekonała się o tym Marta, najstarsza bohaterka powieści Piotra Sikorskiego pt. „One”. Ale czy los nie potrafi być przewrotny? Może to Monika i Adam będą potrzebowali pomocy Marty? Czy im pomoże? Czy uniesie się honorem i postąpi tak brutalnie jak Oni usuwając ją z domu i przenosząc ją do domu opieki, gdzie zdana jest na opiekę obcych ludzi. Czy jednak to właśnie miłość zwycięży i zjednoczy rodzinę?

 „One” to mądra i piękna książka o dążeniu do zrozumienia i akceptacji, ale również o różnych obliczach miłości. To opowieść z przesłaniem, którą powinny przeczytać kobiety z wielopokoleniowych rodzin, pokazuje nam punkty widzenia każdej ze stron – ich racje, obiekcje, sposób myślenia. Może i Wam pokaże ścieżkę poprawy stosunków rodzinnych? Może pomoże zrozumieć innych? Jedno jest ważne – nie można odrzucać choćby jednego ogniwa łączącego rodzinę gdyż może okazać się, że właśnie ona może stanowić fundament całej rodziny, i co najważniejsze, trzeba ze sobą szczerze rozmawiać. Zawsze – choć to bywa bolesne i trudne. 

Piotr Sikorski urodził się w 1968 roku w Bytowie. Ukończył geografię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku i teologię w Kolegium Teologicznym w Koszalinie. Uczy geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego oraz Zespole Szkół Katolickich im. św. Marka w Słupsku. Opublikował między innymi tomik poezji „Moje Sacrum”. Więcej informacji o autorze na stronie www.piotrsikorski.eu

One

Dostępna w

Autor książki

Piotr Sikorski

Piotr Sikorski

Piotr Sikorski urodził się w 1968 roku w Bytowie. Ukończył geografię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku i teologię w Kol...

Moje sacrum - okładka