Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Marketing gier wideo. Sztuka efektywnej manipulacji graczem

Marketing gier wideo. Sztuka efektywnej manipulacji graczem - okładka
Marketing gier komputerowych to osobna i bardzo już rozwinięta samodzielna dziedzina wiedzy. Jest tak dlatego że gry komputerowe stały się bardzo rozpowszechnioną formą rozrywki i to nie tylko wśród dzieci ale również wśród dorosłych. Z tego wynika w sposób oczywisty powstanie nowego segmentu rynku, który pojawił się wraz z pierwszymi grami do powszechnego użytku w latach osiemdziesiątych. Tym tematem, czyli marketingiem gier zajmuje się publikacja, e-book pod tytułem właśnie „Marketing gier”. W książce tej poruszono oczywiście szereg aspektów marketingowych w kontekście rynku gier. Omówiono szereg czynników zewnętrznych i wewnętrznych związanych z procesem tworzenia, wydawania, sprzedaży i promowania gier. Bez wątpienia autor dysponuje szeroką wiedzą na temat praktyki rynku gier w Polsce. Widać to po poruszonych zagadnieniach, w których dużo jest odniesień do faktycznej sytuacji i prawdziwych zjawisk zaobserwowanych w rzeczywistości rynkowej Polski. Dla kogo jest ta książka? Na pierwszym miejscu oczywiście jest dla marketingowców i osób związanych z promocją, reklamą czy samą sprzedażą. Jednak nie tylko dla nich, książka jest napisana i zredagowana w sposób bardzo przystępny i dlatego jest przeznaczona także dla laików w dziedzinie marketingu. Wśród tych laików bez wątpienia znaleźć się mogą programiści i twórcy gier, którzy mogą zyskać bardzo potrzebną wiedzę na temat tego jak tworzyć gry mające większe szanse na rynku.
Marketing gier wideo. Sztuka efektywnej manipulacji graczem

Dostępna w

Autor książki

Kamil Sikora

Kamil Sikora

Kamil Sikora - inżynier oprogramowania, absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Produ...