Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Przez 581 dni byłem tylko numerem

Przez 581 dni byłem tylko numerem - okładka
Czy może istnieć bardziej autentyczna relacja z okrutnych doświadczeń minionego wieku, niż ta napisana przez więźnia politycznego niemieckich obozów koncentracyjnych?

Tylko ci, którzy na własnej skórze doświadczyli okrucieństwa wojny, wiedzą, jak było naprawdę i w jak nieludzkich okolicznościach przyszło im być… ludźmi.

„Przez 581 dni byłem tylko numerem”, to prawdziwe wspomnienia dziadka autorki - Franciszka Knapczyka" Urodzony 25 lipca 1913 roku w Mszanie Dolnej – Słomka, zmarł 7 marca 1992 roku. Od 2 października 1943 roku do 5 maja 1945 roku był więźniem politycznym niemieckich obozów koncentracyjnych Oświęcim – Brzezinka (Auschwitz – Birkenau) i Mauthausen – Gusen. Książka została napisana na podstawie Wspomnień z okresu II wojny światowej z lat 1939-1945.

Franciszek Knapczyk spisał je osobiście na maszynie do pisania, bez pomocy osób trzecich, w czterech jednobrzmiących egzemplarzach. Każda strona została opatrzona parafą autora dla potwierdzenia autentyczności. Oryginał znajduje się w domu rodzinnym w Mszanie Dolnej. Przez 581 dni byłem tylko numerem” dzieli się na dwie części: pierwsza to opis terroru hitlerowskiego w rodzinnej miejscowości Franciszka, a druga – obszerna relacja przeżyć bohatera z lat okupacji hitlerowskiej. Franciszek Knapczyk dokładnie relacjonuje to, czego doświadczył; z dziennikarską precyzją zaznacza daty, nazwiska, opisuje choroby, zwyczaje, posiłki, wszystko to, co składało się wówczas na tę okrutną, wojenną rzeczywistość. To relacja pełna gorzkiej prawdy – prawdy, która ma prawo ujrzeć światło dzienne i na zawsze zapisać się na kartach historii.

Patronat nad książką objęli: historykon.pl, historia.org.pl, warhist.pl, Portal dlaLejdis, AgaKusiCzyta – Agnieszka Kusiak, Oaza recenzji – Mirosława Dudko, Fajne książki do czytania – fajne-ksiazki.pl, Sztukater,

Książka w ofercie sprzedaży:

https://www.psychoskok.pl/produkt/przez-581-dni-bylem-tylko-numerem/

http://autorzy365.pl/przez-581-dni-bylem-tylko-numerem-recenzja_a7239 Recenzja:

http://autorzy365.pl/prawdziwe-wspomnienia-dziadka-agaty-pakuly-franciszka-knapczyka_a7235

http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2022/12/1260-przez-581-dni-byem-tylko-numerem.html

https://dlalejdis.pl/artykuly/przez-581-dni-bylem-tylko-numerem-recenzja


Dostępna w

Autor książki

Agata Pakuła

Agata Pakuła

Agata Pakuła – kielczanka, absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wnuczka...

Współpracujemy z

Portal kulturaonline.pl

Portal kulturaonline.pl jest serwisem internetowym prowadzonym przez firmę Kulturaonline.pl

BookHunter.pl

BookHunter.pl

Kultura słowa

Kultura słowa

Zaczytany forever

Zaczytany forever

zaczytanaksiazholiczka

http://zaczytanaksiazholiczka.blogspot.com/