Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Najważniejsze, by nigdy się nie poddać

BALANS – słownik języka polskiego definiuje to słowo, jako przechylanie się w różne strony, w celu zachowania równowagi. Dokładnie to próbuje zrobić bohater książki autorstwa poznańskiej dziennikarki Angeliki Nowak – Sonke Petersen. „Balans” jest propozycją wydawniczą zapisaną w różnorakiej formie – biografii, wywiadu, publikacji psychologicznej.

Bohaterem jest dwudziestoletni żużlowiec, który uległ poważnemu wypadkowi na torze żużlowym podczas półfinału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Abensburgu. Uderzył w bandę z drewnianych desek, wskutek czego doznał urazu kręgosłupa – złamaniu uległ pierwszy krąg lędźwiowy oraz uszkodzony został rdzeń kręgowy. Lekarze dawali mu niewielkie szanse odzyskanie czucia w nogach. Świat tej dyscypliny sportu, tak fantastycznej w swej urodzie, emocjach i przeżyciach, tworzą wybitni sportowcy, a także wspierający ich bliscy i zawsze wierni kibice.

Żużlowiec, mimo drastycznie przerwanej kariery, nie odsunął się od żużla. Został menadżerem klubu jednakże kadra narodowa postanowiła powierzyć mu znacznie bardziej odpowiedzialne zadanie – opiekę nad kadrą narodową reprezentacji Niemiec.

Tylko walcząc, zdołamy pokonać własną niesprawność

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/walczac-zdolamy-pokonac-wlasna-niesprawnosc

Mimo wypadku mężczyzna nie stracił chęci do życia i pogody ducha. Bohater poprzez swoje przemyślenia pragnie uświadomić czytelnikowi, aby likwidować bariery psychiczne w stosunku do osób niepełnosprawnych a nie te techniczne. Niepełnosprawni walczą o udogodnienia – o podjazdy, windy, a Sonke jest przykładem człowieka, który tego nie chce, ma zupełnie inne spojrzenie na swoją niepełnosprawność.

Niezwykły, młody człowiek, który stał się inspiracją dla autorki, może stać się nią dla każdego czytelnika.

Gdzie można kupić książkę:

http://www.psychoskok.pl/produkt/balans

https://bonito.pl/k-1315433-balans

https://www.nieprzeczytane.pl/Balans,product1027208.html