Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiągnięciu sukcesu

Niepełnosprawność to nie niezdolność. Niepełnosprawność dotyczy tylko kończyn i zmysłów, ale nie ducha. Dopóki posiadamy silną i zdrową wolę, żadna fizyczna niezdolność nie powstrzyma go przed osiągnięciem wielkich rzeczy, pod warunkiem, że jest się odważnym, zdeterminowanym, wytrwałym i pracowitym. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą na drodze do sukcesu. Wielu wspaniałych ludzi pomimo niepełnosprawności w swoim życiu wyróżniało się ciężką pracą, determinacją, odwagą i wytrwałością. Stephen Hawking, Aisha Chandran, Michael Stone i Nick Vujicic to wspaniali ludzie, którzy nie pozwolili, aby ich los miał ostatnie słowo. Myślenie, że niepełnosprawność jest przeszkodą na drodze do sukcesu, jest błędne.

O tym, że osoby niepełnosprawne zapominają o swojej niepełnosprawności i ciężko pracują, aby osiągnąć swoje cele mówią za siebie osiągnięcia jakie zdobywają. W ten sposób inspirują inne osoby niepełnosprawne. Dają im nadzieję i odwagę iż do osiągania wielkich rzeczy. Kiedy pokonają depresję, rozpacz, mogą więcej niż ludzie sprawni. Stają się czasem bardziej zręczni, eleganccy i nienaganni w swoich zadaniach niż osoby sprawne. Są prawdziwymi bohaterami, ponieważ triumfują nad swoim losem. Mają bowiem niezwyciężonego ducha. Osoby sprawne, pozbawione ducha, instynktu przetrwania i silnej determinacji, nie są w stanie niczego w życiu osiągnąć. Chociaż nie mają kończyn, niepełnosprawni mogą wykonywać wielkie zadania swoim duchem, zabijając instynkt, silną odwagę woli.


Wielcy ludzie, którzy mimo swojej niepełnosprawności wspięli się na szczyty sukcesu, nazywani są zdolnymi bohaterami, którzy pokonali swój los. Nie brakuje takich osób w różnych dziedzinach: w sporcie, w szeroko pojętej kulturze, są wszędzie i mają marzenia jak ludzie sprawni, tylko może trochę więcej determinacji by za nimi podążać i je realizować.


Niepełnosprawność nie musi być barierą  - https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/niepelnosprawnosc-nie-musi-byc-bariera/

Niepełnosprawność dziecka, książki, które pomagają  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/niepelnosprawnosc-dziecka-ksiazki-ktore-pomagaja/

Książka, która pomaga wygrać życie  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-ktora-pomaga-wygrac-zycie/

Książki poruszające temat niepełnosprawności - https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/niepelnosprawnosc/

Współpracujemy z

Zapomniana biblioteka

zapomniana biblioteka

Park literacki

Park literacki

eKulturalni.pl

eKulturalni.pl

datapremiery.pl

datapremiery.pl

Wybierz kulturę

Wybierz kulturę