Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Powodzianka - polecony ebook Barbary Rejek


Wrocław to miasto z wieloletnią tradycją, pięknymi zabytkami i imponującą historią. Jego mury pamiętają wiele z przeszłości – gdyby mogły przemówić, opowiedziałyby setki interesujących anegdotek. A gdyby tak uczynić Wrocław obiektem szczerej miłości? Katarzyna, bohaterka książki Barbary Rejek ,,Powodzianka” zdaje się wprowadzać to w życie. 

Właśnie skończyła studia i świętuje to na wieży, rozmawiając z ukochanym Wrocławiem. Wiele zmienia pojawienie się znikąd Edwarda – nieznajomego. Tytuł jednak nie budzi wątpliwości: książka nie jest banalną historią o miłości. Autorka podjęła bardzo trudny temat powodzi tysiąclecia, jaka nawiedziła Polskę w 1997 roku. 

Jej książka podzielona jest na dwie części: ,,Powodzianka” oraz ,,Skrzydlata” – obie niezwykłe i różniące się od siebie. Tu epika miesza się z liryką, a stylizacje zmieniają swoje oblicze jak w kalejdoskopie. Barbara Rejek umieszcza również wiele cytatów z Biblii, sprawnie operuje stylem biblijnym i wierszem białym. W tym – na pozór – chaosie jest jednak swoisty porządek. 

,,Powodzianka” to w ostateczności książka spójna, choć hybrydyczna. Zaskakuje formą oraz innowacyjnością. Warto po nią sięgnąć, by na nowo spojrzeć na kwestię powodzi tysiąclecia wpisaną w historię jednego z bardziej niezwykłych miast Polski – Wrocławia.

więcej o książce na stronie:


Współpracujemy z

Zapiski spod poduszki

Zapiski spod poduszki

Sigismund Eugeniusz

Sigismund Eugeniusz

Fantasta.pl

Fantasta.pl

Kuźnia literacka

Kuźnia literacka

Fundacja  Polonia Union

Fundacja Polonia Union