Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą na Wrocławskich Targach Dobrej Książki
Podczas 22 Wrocławskich Targów Dobrej Książki (5-8 grudzień 2013) będziemy mieli okazję do spotkania z wrocławską pisarką, autorką zafascynowaną urodą regionu, swojej małej Ojczyzny, a także jego tajemnicami – Jolantą Marią Kaletą.


Akcje swoich powieści są mocno osadzone i związane z Wrocławiem. Na życie bohaterów książkowych przedstawionych w powieściach zasadniczy wpływ  mają echa drugiej wojny światowej, jej konsekwencje oraz aktualne wydarzenia polityczne. Jednak nie są one opisywane jako suche fakty. Czytelnik dostrzega je oczyma bohaterów i razem z nimi w nich uczestniczy. Postaci z jej książek to tak zwani zwyczajni ludzie, nie są ani działaczami opozycji, ani członkami aparatu partyjnego. Na skutek różnego rodzaju zbiegów okoliczności zostają wciągnięci w wir sensacyjnych wydarzeń, często zagrażających ich życiu, z którymi muszą poradzić sobie sami. W swoim dorobku pisarskim posiada kilka interesujących  powieści tj. W cieniu olbrzyma, Kolekcja Hankego, Operacja kustosz, Wrocławska Madonna, Lawina, Obcy w antykwariacie. Książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem portalu TuWrocław, który na łamach swojego portalu prezentuje cykl pod tytułem Tajemniczy Wrocław, przybliżając czytelnikowi życie i twórczość wrocławskiej pisarki.


Na tegorocznych Wrocławskich Targach Dobrych Książek pisarka będzie opowiadać o premierze najnowszej książki - powieści sensacyjno-historycznej Złoto Wrocławia. Spotkanie odbędzie się w czwartek 5 grudnia o  godz. 15-16 w zabytkowych przestrzeniach budynku Dworca Wrocław Główny.


A w niedzielę 8 grudnia o godz. 12-13 odbędzie się spotkanie z pisarką - "Wokół refleksji z 22 Wrocławskich Promocji Dobrej Książki". Jolanta Maria Kaleta będzie odpowiadać na pytania czytelników, a także podpisywać książki. Na oba wydarzenia zaprasza Wydawnictwo Psychoskok oraz portal literacki http://Autorzy365.pl