Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Wyjątkowi są wśród nas

Maja Chmiel oddaje w ręce najmłodszych czytelników zbiór opowiadań pt. „Wyjątkowi są wśród nas”. Bohater każdego z nich to postać niezwykła ze względu na niedoskonałość, z jaką się zmaga. Kasztanowy ludzik codziennie o tej samej porze wykonuje takie same czynności. Ta powtarzalność i utarte schematy pozwalają mu jakoś funkcjonować, bez lęku i w miarę samodzielnie. Zosia od urodzenia jest niewidoma, dlatego musi wyobrazić sobie wszystko, co ją otacza. Niestety pokłóciła się z koleżanką o to, jaki kolor ma słońce. Z kolei historia niebieskiej gąsienicy Matyldy i jej przyjaźni z chłopcem na wózku inwalidzkim uczy, żeby w każdym zwykłym dniu szukać niepowtarzalności.

Opowiadanie o Krzysiu, któremu 21. chromosom utrudnia naukę czytania i pisania, zwraca uwagę, jak ogromną rolę w życiu niepełnosprawnego dziecka odgrywają mama i tata. 

Książka ta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i ich rodziców, bo to oni są pierwszymi nauczycielami swoich pociech – nauczycielami życia. Po każdej bajce sformułowana jest refleksja, dzięki której dorosłym łatwiej będzie wytłumaczyć dzieciom trudne pojęcia, jakie jak inność, niepełnosprawność, tolerancja.

Więcej o książce na stronie:

Książka w sprzedaży: