Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Jestem

Jestem - okładka

Jakie relacje panują w rodzinach pokrzywdzonych przez różne życiowe tragedie i sytuacje? Co czuje dziecko czy młody człowiek w patologicznym środowisku, zmagającym się z moralnym bałaganem współczesnego świata? Jak wielu młodych ludzi żyjąc w rodzinach rozbitych, w których często priorytetem często jest alkohol musi radzić sobie z brutalną rzeczywistością. Nie zawsze jednak udaje im się pokonać bariery postawione nie tylko przez najbliższą rodzinę, ale ogół społeczeństwa w którym przychodzi im żyć – najgorzej sytuacja wygląda w małych miasteczkach.

W swojej powieści społeczno-obyczajowej pt.”Jestem” Ewa Szymkowicz przybliża treścią książki jak wiele problemów i trudności stoi na drodze tej właśnie młodzieży. Nie mającej czasem odwagi stawić czoła kłopotom – wybierają „mniejsze zło” uciekając na drogę przestępczości. Nie chcąc powielać losu rodziców i tak czasem nieświadomie pakują się w tarapaty.

Czemu zawsze muszę pakować się w kłopoty? Iza westchnęła głęboko. Widać taka już jej karma.” – pisze autorka w swojej powieści. Dlaczego tak ciężko dokonać im właściwego wyboru?

W książce poznajemy losy poszczególnych jej bohaterów: Radka, Marcina, Izy, Dominika, Waldka i Kingi. Każdy z nich jest inny, ale sytuacje rodzinne równie mocno dotykają psychiki i zmuszają do działania – nie zawsze słusznego. Mimo młodego wieku żyją problemami dorosłych, często powielając ich błędy. Jak wielu stawia sobie podobne pytanie? –

„To, czy jeżeli człowiek urodziłby się w innym miejscu na ziemi, to, czy miałby te same problemy, szanse.” – czytamy w książce.
Książka jest napisana językiem prostym i zrozumiałym – bardzo ciekawie autorka oddaje emocje jakie targają bohaterami oraz sytuacje w których się znajdują. Wartka akcja, ciekawe dialogi i wydarzenia przyczyniają się do tego, iż książkę czyta się z wielką ochotą. Książka ukazała się w formie ebooka i jest już dostępna na rynku wydawniczym.
Jestem

Dostępna w

Autor książki

Ewa Szymkowicz

Ewa Szymkowicz

Autorka targającej emocjami powieści obyczajowej pt. "Jestem", opisującej losy młodych ludzi mieszkających na prowincji.Jestem...