Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały

Kobiety Afryki- obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały - okładka
Nigeria końca lat siedemdziesiątych – pogrążona w domowej wojnie (wojna Biafrańska), piękna zróżnicowana krajobrazowo i etnicznie, z drugiej strony pozwalająca na nadludzką pracę kobiet, ich okaleczanie, wykorzystywanie. Sprawa afrykańskich kobiet przewija się przez wszystkie karty książki „Kobiety Afryki - obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały”, a wspomnienia autorki stały się hołdem złożonym „kobietom Afryki”. Kobietom, które zbyt często musiały patrzeć na choroby, kalectwo i śmierć swoich dzieci, które z powodu niedożywienia i braku podstawowych witamin, nie miały szans na przeżycie. Choć akcja toczy się głównie wokół życia przybyłych na kontrakty do Nigerii naukowców – nie sposób przemilczeć również tego, co zobaczyli. Choć to opowieść fabularna, opiera się na wydarzeniach prawdziwych, każda z postaci ma swój pierwowzór z realnego świata. Przybywając do Nigerii, stykają się oni z zupełnie odmienną od europejskiej kulturą, religią oraz postawą światopoglądową. Dla człowieka z zachodu niezrozumiałym i uciążliwym jest nagminny brak wody czy prądu, zaś dla wielu Nigeryjczyków wielkim skarbem jest posiadanie białej koszuli czy butów. Co bogatsi, niczym na drogocenny skarb, polują na sprowadzane m.in. polonezy. „Kobiety Afryki - obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” to opowieść o egzotycznym miejscu na ziemi, tak bardzo odmiennym – pięknym, a zarazem brutalnym i bezwzględnym.
Recenzje, opinie:
http://czytelnia-pani-m.blogspot.com/2015/03/jadwiga-wojtczak-jarosz-kobiety-afryki.html

http://recenzjemystic.blogspot.com/2015/01/jadwiga-wojtczak-jarosz-kobiety-afryki.html#more

http://czytelniczy.blogspot.com/2015/03/come-tomorrow-jadwiga-wojtczak-jarosz.html

https://bachorski.wordpress.com/2016/10/23/jadwiga-wojtczak-jarosz-kobiety-afryki-zycie-pelne-przemocy

http://nietypowerecenzje.blox.pl/2017/02/8222Kobiety-Afryki-Obyczaje-tradycje-obrzedy.html

Dostępna w

Autor książki

Jadwiga Wojtczak-Jarosz

Jadwiga Wojtczak-Jarosz

Jadwiga Wojtczak-Jarosz - lekarka przez wiele lat prowadziła program ''Uratować Życie'' (''Save a life''), ukierunkowany na l...

Świat porzuconych dzieci - okładka
Kobiety Afryki obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały” cz. 2 - okładka

Współpracujemy z

Virtualo

Virtualo to księgarnia internetowa oferująca szeroki dostęp do książek w formie cyfrowej.

Czytadełko

Czytadełko

webook.pl

webook.pl

Wybierz kulturę

Wybierz kulturę

Nowe horyzonty

http://nhoryzonty.blogspot.com