Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Kartki z kalendarza

Kartki z kalendarza - okładka
„Kartki z kalendarza” Stanisława Smoleńskiego to zbiór wierszy powstałych w wyniku przemyśleń i obserwacji autora z kilku ostatnich lat.

Znajdujemy wśród nich wielką różnorodność od opisów przyrody, poprzez refleksje o życiu, szereg wierszy okazjonalnych, aforyzmów, do bardzo dowcipnych poprzez swady wierszyków z przymrużeniem oka. W wielu miejscach przejawia się miłość, nostalgia, a nawet akcenty polityki. Wiek i doświadczenie autora spotkały się z młodzieńczym optymizmem, stąd wiersze są lekkie, niewydumane, adresowane zarówno do młodych jak i starszych odbiorców, a nawet dzieci. W końcowej bardzo osobistej części autor opisał swój ból i rozpacz związaną z utratą ukochanego syna. W zamyśle autora celem tych wierszy jest pokazanie codzienności życia, stąd skojarzenie, że każdy przeżyty dzień to wyrwana kartka z kalendarza.

Dodatkową wartością jest wyciąganie wniosków z określonych zdarzeń i sytuacji. W bogactwie treści każdy znajdzie coś co go rozbawi lub zmusi do refleksji czy zadumy. Życie zdaniem autora to różnorodność przybierająca różne odcienie i barwy, od różowych do czarnych, a problem polega na tym czy potrafimy się w nim odnaleźć.

Dostępna w

Autor książki

Stanisław Smoleński

Stanisław Smoleński

Autor z wykształcenia inżynier, z zamiłowania humanista o zainteresowaniach interdyscyplinarnych. Bogate i barwne życie nauczyło...

Zatrzymać czas - okładka