Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Przepustka do raju

Przepustka do raju - okładka
Książka o Szwecji widzianej oczami Polaka – z zewnątrz i od środka, a nawet w krzywym zwierciadle. Ale przecież dotyczy nie tylko jednego skandynawskiego kraju. Ojczyzna naszych zamorskich sąsiadów działa tu jak pryzmat, który ujawnia wszystkie barwy współczesnego świata, przynajmniej europejskiego. Powstała, bo autor uznał, że warto: Polsce – „krainie tysiąca nieustających nieszczęść” – przeciwstawił kraj „pozbawiony w całości tradycji martyrologicznych”. „Przepustka do raju” to książka prezentująca szwedzką „egzotykę” w obrazowej formie, na którą składają się reportaże obejmujące różne środowiska kulturowe. Aby uzasadnić, jak bardzo Szwedzi różnią się od Polaków mimo bliskiego przecież sąsiedztwa. Treść książki została ubogacona żywymi portretami ciekawych ludzi, którzy przeprowadzili się z Polski do Szwecji i próbują na różne sposoby zaadaptować „kontynentalną mentalność” do mentalności skandynawskiej. Na kartach PRZEPUSTKI można też doszukać się dowodów na to, że małżeństwo Polki ze Szwedem przeważnie skazane jest z góry na mezalians, a mimo to polskie kobiety robią wszystko, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Książka ujawnia luksusy szwedzkich więzień, które w niczym nie ustępują… europejskim sanatoriom dla ludzi wcale nieskłóconych z prawem. „Przestępstwo w ujęciu szwedzkich socjologów to tylko rodzaj nieszczęśliwego wypadku. I tak na przykład, za gwałt dostaje się rok odsiadki, ale za nadużycia podatkowe lub nielegalny handel alkoholem – dziesięć lat”. Książka z dużą dawką humoru.

Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Molinka Książkowa, W szponach literek, O w morelę, Nietypowe recenzje Agi


Książka w sprzedaży:

http://www.psychoskok.pl/produkt/przepustka-do-raju/ 


Recenzje, opinie:

https://nietypowerecenzje.blogspot.com/2018/07/przedpremierowo-patronat-medialny.html

https://atramentowomi.blogspot.com/2018/08/raj-za-batykiem.html

http://czytamjakchce.blogspot.com/2018/08/recenzja-ksiazki-przepustka-do-raju.html

https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2018/10/432-przepustka-do-raju.html

https://niezwykle-slowa.blogspot.com/2018/09/66-przepustka-do-raju.html

http://www.sylwiacegiela.pl/2018/09/szwecja-kraj-wielu-sprzecznosci-rozmowa.html

http://skandynawia.net.pl/przepustka-do-raju-recenzja/

https://molinkaksiazkowa.blogspot.com/2018/09/mirosaw-prandota-przepustka-do-raju.html

http://atociwynalazek.blogspot.com/2018/09/przepustka-do-raju-mirosaw-prandota.html

Dostępna w

Autor książki

Mirosław Prandota

Mirosław Prandota

Autor powieści satyrycznej "Taniec życia".

Taniec życia - okładka