Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Najważniejsza jest miłość a nadzieja umiera ostatnia


Historia pilota Adama Bauera, wdowca cierpiącego po stracie swojej ukochanej żony Ewy. Niedaleka przyszłość. Świat zostaje rzucony w wir finalnej walki o przetrwanie gatunku ludzkiego w obliczu globalnej a nawet galaktycznej zagłady. Położona niedaleko naszego układu słonecznego supernowa wybucha wyrzucając niszczycielskie odłamki zmierzające w naszą stronę. Nasz układ słoneczny wraz ze wszystkimi planetami zostanie zniszczony. Przedstawiciele najbogatszych państw budują stację kosmiczną w celu wywiezienia z pola rażenia zaledwie czterech tysięcy szczęśliwców. W celu zatuszowania jej finalnego wykorzystania powstaje propaganda o kolonizacji Marsa z wykorzystaniem stacji. Jeden z głównych założycieli organizacji pragnie uratować więcej ludzi niż tylko ich garstkę. Wynalazca- Miliarder Lance Crowford widzi szansę podróży między galaktycznych za pośrednictwem niezbadanej jak dotąd Anomalii: „Czarnej dziury”. Bez aprobaty reszty członków organizacji organizuje samowolną misję zbadania zjawiska. O udział w misji prosi swojego starego przyjaciela Adama Bauera pogrążonego w żalu po stracie swojej żony. Ten wini całą organizację o stratę swojej żony ponieważ jej tragiczny wypadek wydarzył się w trakcie jednej z misji prowadzonych na początku całego przedsięwzięcia. Teraz zaszyty w środkowej Europie czeka na kataklizm mając nadzieję na spotkanie ze swoją żoną po drugiej stronie ciemnej doliny. Jednak istnieje szansa zrekonstruowania jego ukochanej. Bauer staje przed wyborem:  może podjąć się misji która być może zagwarantuje ocalenie dla większości świata, a tym samym powrót jego żony do świata żywych, lub może też zginąć próbując zbadać zjawisko. Obydwie opcje są dla niego dobrym rozwiązaniem. Pilot wyrusza na misję. Podróż przez anomalię okazuje się owocna, po drugiej stronie znajduje planetę gotową do kolonizacji. Snując wspomnienia o swojej ukochanej i marzenia o tym jakby to było gdyby znowu żyła, pokonuje wszelkie trudności jakie napotykają go na planecie. Walczy z dziwnymi zwierzętami, cierpiąc przy tym z powodu odniesionych  obrażeń. W książce pojawia się kilka wspomnień z dawnych lat, na temat jego związku ukochaną Ewą, poznajemy dzień w którym się poznali, poznajemy nieco Ewę i wyobrażenie o jej doskonałości będące motywacją głównego bohatera. Bauer nosi na szyi obrączki oraz pukiel włosów swojej żony będące jego najcenniejszym skarbem. 

W książce autor pragnie zadbać o to, żeby bohater był z krwi i kości, czyli czasem przeklnie, czasem pójdzie się załatwić, czasem tez zwymiotuje lub będzie marudził. Po kilku dniach spędzonych na planecie okazuję się, że ta nie znajduje się zbyt daleko od ziemi. W sumie planeta ta okazuje się być ziemią sprzed dwustu tysięcy lat przed naszą erą. Tunel Einsteina – Rosena, czyli czarna dziura umożliwia zakrzywienie czasoprzestrzeni, Bauer rekonstruuje swoją ukochaną i staje się pierwszym człowiekiem na ziemi. Pierwszym Homo sapiens. 

Próbuje zamieścić również kilka ciekawostek związanych ze stworzeniem człowieka z biblijnego punktu widzenia. Bauer rekonstruuje Ewę za pomocą jednego ze swoich żeber korzystając ze specjalnej maszyny Reko. Głównym przekazem książki było to, że wszystko jest zapisane z góry i trzeba wierzyć w słuszność swoich działań nawet gdy wszystko już stracone. Najważniejsza jest miłość a nadzieja umiera ostatnia.

Gdzie można kupić książkę:

http://www.psychoskok.pl/produkt/geneza