Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Bronisław Sroka

Bronisław Sroka
Mieszka w Gilowicach w rodzinnym, wielopokoleniowym domu. W sierpniowe, słoneczne przedpołudnie zastaję pana Bronisława Srokę przy komputerze. W niedużym pomieszczeniu spełniającym funkcję "pracowni intelektualnej", otoczony książkami, spędza wolny czas. Na honorowym miejscu - dyplom za udział w Konkursie Kronik Rodzinnych.

Dlaczego o rozmowę poprosiłam p. Bronisława? Zainteresowały mnie jego niecodzienne pasje. Droga zawodowa, niezwykle urozmaicona, wpłynęła na jego mentalność, ukształtowała osobowość, poszerzyła horyzonty. Na jej starcie pracował w Zarządzie Dróg Wodnych, w latach następnych na tartaku. Walcownia Metali w Czechowicach-Dziedzicach plasuje się przed powołaniem do wojska w 1950 r., gdzie otrzymał przydział do Pierwszego Warszawskiego Pułku Piechoty im. T. Kościuszki. Po powrocie do Gilowic podejmuje pracę w GSSCH, aby po dwóch latach znowu opuścić rodzinne strony i zatrudnić się w kopalni "Wesoła" k.Tychów. W 1959 wraca w rodzinne strony. Wiąże się z PZGS w Żywcu (31 lat) do chwili przejścia na emeryturę.

Harnaś

Książki autora

Harnaś - okładka

Współpracujemy z

Świat książek i ja

Świat książek i ja

Przy kawie z książką

Przy kawie z książką

Czytadełko

Czytadełko

Fundacja  Polonia Union

Fundacja Polonia Union

Kulturalne rozmowy

Kulturalne rozmowy