Wydawnictwo psychoskok

Newsletter Wydawnictwa Psychoskok

Zapisz się do newslettera , a otrzymasz informację o naszych nowościach, promocjach,aktualnościach i spotkaniach z autorami.

Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą

Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą - okładka
Mannerheim - tytuł nie dla każdego oczywisty. To sięgnięcie do historii i „wskrzeszenie” mało spopularyzowanej postaci marszałka Carla Gustafa Mannerheima fińskiego dowódcy wojskowego, który przyczynił się do wyzwolenia swojego kraju spod władzy Rosji. Nieprzypadkowo ta zagraniczna postać staje się przyczyną do stworzenia czegoś na kształt współczesnego eposu. Jak pisze sam Kadmon w części "Od autora”, to osoba niebanalna, znacząca dla historii, także historii Polski. Tom Mannerheim podzielony jest na dwie części. W pierwszej, cytując Adama Kadmona: "Znajdziesz tu, w opowieści, zwroty akcji, rekapitulacje, retrospekcje i odwołania do konkretnych sytuacji z życia bohatera opowieści. Jest to rzecz oparta na skrótowej biografii żołnierza, sentymentalnej nieco, niewolnej od osobistych odniesień”. Rzeczywiście – lektura pierwszej części to odkrywanie Mannerheima i poznawanie zaskakujących faktów historycznych, o których często nie miało się żadnego pojęcia. Natomiast druga część jest zgoła inna, skupiona na tematyce refleksyjnej, poruszająca kwestię ulotności życia każdego człowieka i motywująca do egzystencjalnych przemyśleń. Taka, a nie inna kompozycja tomiku świadczy o jego niebanalności i daje czytelnikowi możliwość odnalezienia się w różnych kontekstach – zarówno tych historycznych jak i bardziej współczesnych, stricte refleksyjnych.

tomik poezji w sprzedaży
http://www.psychoskok.pl/produkt/mannerheim-lozanna-swoja-droga

Dostępna w

Autor książki

Adam Kadmon

Adam Kadmon

Adam Kadmon pisze o sobie, że jest publicystą, blogerem i „cichym poetą”. Sugeruje to, że poezja nie jest dla niego pierwszopl...

Holy Island. Szlaki Przełajowe - okładka
Kapitel - okładka
Inna legenda. Rejestr artefaktów - okładka